Ze względu na ograniczone możliwości postojowe lotnisk krajowych Zarząd Poland Cargo VA zdecydował się na rozproszoną strukturę naszego głównego HUB'a Europejskiego. Samoloty powiązane z tym HUB'em stacjonują na lotniskach:
Warszawa (Warsaw Chopin Airport, kod IATA: WAW, kod ICAO: EPWA)
Kraków (Kraków Airport im. Jana Pawła II kod IATA: KRK, kod ICAO: EPKK)
Bydgoszcz (Ignacy Jan Paderewski Airport kod IATA: BZG, kod ICAO: EPBY)
Flota stacjonujaca w Polsce obsługuje wszystkie połączenia Europejskie oraz kraje ściany wschodniej. Samoloty Heavy stacjonujące w Warszawie 747/767/777/MD11 oprócz obsługi dużych ładunków na terenie EU, są wykorzystywane na połączeniach międzykontynentalnych pomiędzy naszymi HUB'ami na świecie (Chiny, Afryka, Ameryka Południowa).
Więcej informacji o poszczególnych HUBach uzyskasz po wybraniu odpowiedniej zakładki poniżej:
Lotnisko Chopina w Warszawie (kod IATA: WAW, kod ICAO: EPWA) – jest największym w Polsce portem lotniczym. Powstał w 1934 roku i początkowo nazywany był jako „Warszawa Okęcie”, a od 2010 roku nosi nazwę „Lotnisko Chopina”. Lotnisko położone jest w odległości około 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy, zajmuje powierzchnię ponad 500 ha.
Warszawskie lotnisko obsługuje niemal połowę całego ruchu pasażerskiego w Polsce. W chwili obecnej port lotniczy dysponuje dwoma terminalami pasażerskimi. W południowej części lotniska usytuowany jest Dworzec Towarowy Cargo. Na terenie portu znajduje się również Wojskowy Port Lotniczy.
Port posiada ponad 100 stanowisk postojowych, a dużą przepustowość lotniska zapewniają dwie asfaltobetonowe drogi startowe o kierunkach 15/33 oraz 11/29.
:::
METAR
:::
:::
DROGI STARTOWE
:::
Warsaw Chopin Airport Information
Runway
Approach Heading
ILS Freq
Runway Length
Runway Width
Runway Surface
11
110º
109,9
2800
50
Asphalt
15
147º
3690
60
Asphalt
29
290º
2800
50
Asphalt
33
327º
110,3
3690
60
Asphalt
:::
FLOTA
:::
:::
MAPA PO£¡CZEń
:::
Tu będzie mapka połączeń
:::
INFORMACJE
:::
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II, nazwa skrócona: Kraków Airport (IATA: KRK, ICAO: EPKK) – lotnisko położone 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice, współużytkowany z wojskową bazą lotniczą lotnictwa transportowego.
Port dysponuje jedną betonową drogą startową o długości 2550 m, z przesuniętym o 300 m progiem na kierunku 25. Szerokość drogi startowej wynosi 60 m. Lotnisko dysponuje podejściem precyzyjnym ILS kategorii I dla kierunku 25. Port jest czynny 24 godziny na dobę, jednak po zmroku zabronione są podejścia z widocznością. Obecnie jest to drugi polski port lotniczy po warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina, zarówno pod względem ilości odprawianych pasażerów jak i ilości operacji lotniczych.
:::
METAR
:::
:::
DROGI STARTOWE
:::
Kraków Balice Airport Information
Runway
Approach Heading
ILS Freq
Runway Length
Runway Width
Runway Surface
07
074º
2550
60
Asphalt
25
254º
110,3
2550
60
Asphalt
:::
FLOTA
:::
:::
MAPA PO£¡CZEń
:::
Tu będzie mapka połączeń
:::
INFORMACJE
:::
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz (kod IATA: BZG, kod ICAO: EPBY) (po angielsku: Bydgoszcz I. J. Paderewski Airport) - międzynarodowy port lotniczy zlokalizowany około 3 km od centrum Bydgoszczy, znany jako port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo.
Jest to jedyne lotnisko w Polsce, gdzie prawie połowa udziałów znajduje się w rękach inwestorów prywatnych.
Lotnisko dysponuje czterema stanowiskami postojowymi dla samolotów kategorii A, B i C, oraz asfaltobetonową drogą startową o wymiarach 2500 x 60 m, wyposażoną w ILS kat. I na kierunku 26. Lotnisko nie posiada radaru zbliżania, obowiązują podejścia zgodnie z publikowanymi podejść, zbliżanie jest objęte kontrolą proceduralną.