Propp The Europe

Europa jest jednym z siedmiu kontynentów Ziemi. Rozpościera się od Arktyki na północy aż po Morze Śródziemne na południu, od Atlantyku na zachodzie po Azję na wschodzie.

flaga UE Unia Europejska jest to gospodarczo-polityczna wspólnota, którą tworzą państwa członkowskie. Powołano ją do życia z dniem 1 listopada 1993 r. od 1 stycznia 2007 r. zrzesza 27 państw członkowskich, Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. Podstawę do funkcjonowania UE stanowi traktat z Maastricht, zwany też Traktatem o Unii Europejskiej. Historia Unii Europejskiej rozpoczęła się po drugiej wojnie światowej, choć korzenie idei zjednoczonej Europy sięgają starożytnego Imperium Rzymskiego.

Oficjalną symbolikę tworzą: flaga Unii Europejskiej, hymn Unii Europejskiej oraz europejska waluta euro (€). Świętem Unii Europejskiej jest obchodzony 9 maja Dzień Europy.

Z okazji szóstej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Linie lotnicze Poland Cargo VA zapraszają miłośników wirtualnego latania do wzięcia udziału w grupowym przelocie wzdłuż i wszerz kontynentu europejskiego, a zarazem do odwiedzenia międzynarodowych lotnisk wszystkich stolic państw członkowskich.

Zasady

smigielko Zasady są proste, pilot - czyli Ty, samolot którym lubisz latać, trochę wolnego czasu i chęci dobrej zabawy. Z naszej strony proponujemy przelot na samolotach turbośmigłowych. W obecnych czasach, większość wirtualnych pilotów korzysta z samolotów Boeing oraz Airbus z turbo-suszarkami na skrzydłach. Wyzwaniem będzie pokonać tą trasę na 'proplerku', ale trzeba pamiętać o tym, że odległości do pokonania w niektórych etapach są rzędu 800NM.

Startując z Warszawy w kierunku północnym wykonamy swego rodzaju lewostronne okrążenie, by po około dwóch tygodniach powrócić z południa europy do Warszawy.

Dla najwytrwalszych uczestników przelotu, dzięki ofiarności naszych sponsorów, przygotowaliśmy miłą niespodziankę. O szczegółach dowiecie się więcej klikając w zakładkę Sponsorzy.

Kiedy?

Z imprezą startujemy dokładnie w przeddzień szóstej rocznicy wstąpienia Polski do UE w trzech czterodniowych etapach:

Nagrody dla uczestników imprezy ufundowane przez: