. . : : NAGRODY : : . . : : VROUTE : : . . : : CAPTAIN SIM : : . . : : DRZEWIECKI DESIGN : : . .

Nagrody

Dzięki naszym sponsorom mamy trzy nagrody, które rozlosujemy wśród Was, w zamian za pełny udział w tym evencie.

 1. Captain Sim C-130 (FS9 lub FSX)
 2. Vroute.Premium
 3. Polish Airports Vol.1 (FS9 lub FSX)

Jak widzicie jest o co walczyć, więc musimy wprowadzić jasne zasady dotyczące zarówno uczestnictwa, prawa udziału w losowaniu jak i przebiegu samego losowania.

W evencie może wziąć udział każdy wirtualny pilot, zrzeszony w dowolnych liniach lotniczych lub nie, lecąc dowolnym samolotem w sieci VATSIM. Prop Turn Prawo wzięcia udziału w losowaniu będą mieli tylko piloci, którzy wykonają pełny przelot po trasie całego eventu. Kolejnym warunkiem jest także rodzaj napędu wybranego przez nich samolotu. Bierzemy pod uwagę tylko samoloty z napędem śmigłowym (przykładowe typy: Antonov An-24; ATR 42/72; BAe Jetstream; Bristol Britannia; C-130 Hercules; Convair 240/340; de Havilland DHC-3/DHC-4/DHC-6; de Havilland Dash 7/8; Dornier 228; Douglas DC-2/DC-3/DC-4/DC-5/DC-6/DC-7; Embraer EMB 110/120/121/123; Fokker F27/F50; Ilyushin Il-18; SAAB 340/2000; Tupolev Tu-114).

Wyłonienie zwycięzców odbędzie się zgodnie z algorytmem jaki opracowali koledzy z Aztec VA. Losowanie

 1. Po zlocie proszę przesłać swój VATSIM ID oraz callsign, na adres e-meil event@polandcargo.pl. Proszę zrobić to do czwartku 20.05.2010 do północy (22:00 UTC).
 2. W dniach 21/22.05.2010 listy zostaną zweryfikowane na podstawie logów z vatsim.net oraz vataware.com.
 3. Na forum oraz w zakładce Podsumowanie zostaną opublikowane listy biorących udział w losowaniu posortowane rosnąco wg Vatsim ID.
 4. Do godziny 20:00 (18:00 UTC) dnia 23.05.2010 jest czas na zgłaszanie wszelkiego rodzaju uwag.
 5. 23.05.2010 o godzinie 21:00 (19:00 UTC) następuje zamknięcie listy uprawnionych do losowania.
 6. 23.05.2010 o godzinie 22:15 (20:15 UTC) odbędzie się losowanie Multi-Multi, zostanie wylosowanych 20 z 80-ciu liczb. Losowanie można śledzić OnLine na stronie lotto.pl.
 7. Pierwsza liczba jaka padnie z zakresu od 1 do X (gdzie X to ostatnia liczba porządkowa na liście osób uprawnionych do losowania) jest liczbą wygrywającą główną nagrodę.
 8. Przykład :
  • na liście jest 27 osób,
  • w losowaniu padają liczby : 45 28 17 77 56 7 ……… (losowanych jest 20 liczb z 80),
  • pierwszą liczbą, jaka padła z zakresu 1-27 jest 17, więc siedemnasta osoba na liście wygrywa nagrodę (osoba taka zostaje na liście, ale nie bierze udziału w dalszym losowaniu).
 9. Ten sam algorytm stosujemy dla pozostałych nagród.
 10. Gdyby najniższa liczba, jaka padnie w losowaniu była wyższa od X, każdemu z uczestników zwiększamy jego LP na liście o 10 ( osoba nr 1 ma nr 11, nr 2 ma nr 12 itd.) i próbujemy wyłonić zwycięzcę ponownie.
 11. W razie potrzeby punkt 9 powtarzamy do skutku.

Uwaga.

Aby zweryfikować prawidłowość losowania należy oglądać losowanie na żywo, gdyż wyniki publikowane później w prasie i internecie są uporządkowane rosnąco, a nie w kolejności w jakiej zostały wylosowane liczby. Na stronie lotto.pl jeszcze przez tydzień po losowaniu można zobaczyć przebieg losowania w archiwum losowań.

Ze strony organizatora eventu, nad prawidłowością wyłonienia zwycięzców w losowaniu będzie czuwać komisja w składzie:

vroute.premium

Vroute.info

Vroute.info to rewelacyjny program wspomagający dla pilotów latających OnLine w sieci VATSIM. Śmiało można zaliczyć go do grupy oprogramowania "Must Have". Skupia w sobie funkcjonalność i łatwość obsługi. Autor oprogramowania Michał Rok główny nacisk położył właśnie na prostą, intuicyjną obsługę. Nie musisz przeliczać stref czasowych do UTC, program robi to za ciebie. Wszystkie czasy jakie widzisz i podajesz (np. przy bookowaniu lotu) są lokalnymi. W jednym miejscu masz dostęp do:

Vroute występuje w dwóch wersjach: Standard oraz Premium. Wersja Standard jest dostępna bezpłatnie ze strony projektu, lecz ma ograniczoną funkcjonalność, można powiedzieć, że jest dobra aby zapoznać się z obsługą i podstawowymi funkcjami jakie oferuje.

vroute.premium

Vroute.Premium natomiast to prawdziwy kombajn. Każda złotówka wydana na licencję Premium procentuje oferowanymi w zamian możliwościami. Wyliczanie dodatkowych rozwiązań można zacząć choćby od tego, że posiada dwie skórki – nocną (ciemniejszą) i dzienną (jasną). Mamy do dyspozycji wysokiej rozdzielczości mapę obrazującą aktualny ruch lotniczy i pokrycie kontrolą ATC. Zaawansowany kalkulator paliwa obsługujący na obecną chwilę 38 modeli samolotów między innymi od CaptainSim, DreamFleet, Flight1, Wilco, PMDG, Posky, z możliwością dokładania kolejnych uczestnicząc w FuelManii. Plany lotów możemy eksportować w 17 różnych formatach, od FS9, FSX poprzez inne programy typu FSNavigator, FSCommander, VasFMC aż nawet bezpośrednio do systemów FMC różnych typów samolotów. Linki do map, scenerii, pogodę, NOTAMy, a nawet prawdopodobieństwo obsady ATC na danej trasie na podstawie danych archiwalnych.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego programu, lub zakupić go bezpośrednio od autora, odwiedź stronę www.vroute.net, możesz zapoznać się także z niezależną recenzją dostępną na łamach serwisu www.avsim.com.

Captain Sim

Captain Sim

Historia firmy Captain Sim sięga lat ’70 kiedy to czterech małych chłopców, Alex, Eugene, Andriej i Siergiej zakochało się w ogromie i nieskończoności nieba. Ich ojcowie byli pilotami myśliwców, chłopcy rośli i wychowywali się w bazach lotniczych, a w późniejszym czasie sami poszli śladami ojców i także zostali pilotami wojskowymi. Pierwszy kontakt z Flight Simulator’em miał miejsce w połowie roku 1990, byli bardzo zawiedzeni jakością modeli w ówczesnej wersji FS95 i postanowili to zmienić. W latach 1998-2000 z grupą przyjaciół wydali kilka darmowych projektów zarówno paneli jak i całych modeli samolotów.

Zainspirowani przez coraz większą liczba fanów pilotów, doceniających wysoki poziom dokładności i realizmu, postanowili zamienić własne hobby w prawdziwy biznes. I tak oto powstała firma Captain Sim, oferująca rozszerzenia do serii Microsoft Flight Simulator.

Do chwili obecnej wydali już jedenaście modeli samolotów, zarówno popularnych jak seria Boeing’a 727/757/767 jak również mniej znanych typu MiG-21, B-52 a nawet prom kosmiczny 'Space Shuttle'.

C-130 Dzięki współpracy, jaką nawiązaliśmy z firmą Captain Sim przy okazji tego eventu możemy zaoferować Wam doskonały model doskonałego samolotu transportowego Lockheed C-130 'Hercules'. Jeśli chodzi o modele C-130 to jest to najwyższa półka jakościowa. Nie ma innego który mógłby konkurować z modelem Captain Sim. Wygląd zewnętrzny samolotu jest wykonany idealnie, modelowanie, tekstury, niezliczona ilość najdrobniejszych szczegółów - wszystko to sprawia, że naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Wszystko jest tam gdzie być powinno, promienie słoneczne dają refleksy na szybach, śmigła lśnią pięknie a tam gdzie powinny być zabrudzenia widać plamy brudu. Sam model urozmaicony jest dużą ilością ruchomych animowanych elementów. Można otwierać wszystkie drzwi, włazy, rampę załadunkową, deflektory powietrza wysuwane podczas zrzutu skoczków, wysuwać flagę narodową. C-130 Największym jednak hitem jest wjeżdżający i wyjeżdżający po pochylni samochód terenowy (Hummer). Za pomocą modułu ACE możemy też 'załadować' kontenery, mały czołg, działa, skoczków lub nosze, ale nie posiadają one animacji, mają jedynie wpływ na ciężar samolotu. Dodatkowe efekty jakie możemy zobaczyć w tym modelu to przykładowo ogień z wydechów podczas rozruchu silników, czarny dym podczas uruchomiania i w trakcie lotu, wystrzeliwanie pułapek cieplnych (IR) przeciwko pociskom naprowadzanym na podczerwień i zrzut paliwa ze zbiorników.

C-130

Więcej o szczegółach dotyczących tego samolotu można dowiedzieć się czytając dostępne w internecie recenzje. Myślę, że najlepszą będzie recenzja autorstwa pana Stanisława Lisonka dostępna w serwisie YoYosims.pl, można zapoznać się także z anglojęzycznymi publikacjami, które znajdziemy na łamach serwisu www.avsim.com.

 1. Captain Sim - "Legendary C-130 Hercules" Part 1
 2. Captain Sim - "Legendary C-130 Hercules" Part 2
 3. Just Flight C-130 Hercules
 4. Just Flight (Captain Sim) C-130 Hercules
 5. Captain Sim AC-130E Spectre
 6. Captain Sim C130-X Base Pack & Expansion Pack I

Jesli chcielibyście zerknąć na więcej screenów, zapraszam na stronę producenta Captain Sim, gdzie są umieszczone obszerne galerie zarówno dla wersji FS2004 jak również FSX.

Drzewiecki Design

Drzewiecki Design

Grupa Drzewiecki Design oficjalnie powstała w 2006 roku, jednakże wysokiej jakości dodatki do Flight Simulator tworzą od 2003 roku. Jest to grupą pasjonatów lotnictwa których połączyła miłość do symulatorów lotu, projektowania lotnisk i wirtualnego latania. Serwis internetowy grupy Drzewiecki Design zawiera wiele części o szerokim zakresie tematów. Prowadzą forum dyskusyjne, na którym jest wsparcie dla dodatków komercyjnych a także pomoc dla mniej doświadczonych użytkowników stawiających pierwsze kroki w wirtualnym lotnictwie. Znamy ich z organizacji imprez w sieci VATSIM takich jak World Flight (Extreme Approach; The Art Of Flying) oraz Wirtualnych Pikników w Góraszce. Oferują także usługi transportowe w wirtualnej sieci VATSIM (Drzewiecki Design Air Transport). Główny cel do którego dążą w projektowaniu lotnisk nie jest kompromisem pomiędzy jakością, precyzją i dokładnością tekstur i modeli. Najwyższa jakość i minimalne klatkowanie jest ich priorytetem w projektowaniu scenerii.

Projekty jakie ujrzały już światło dzienne, wydane przez grupę Drzewiecki Design możecie zobaczyć na stronie drzewiecki-design.net klikając w zakładkę Products. Znajdują się tam zarówno scenerie darmowe jak i płatne dodatki, między innymi Góraszka EPGO oraz dodatek do niej Airshow 2008, Modlin EPMO i Babice EPBC z pakietu Warsaw Airports 2009 – w skład którego ma wejść także długo wyczekiwane Okęcie EPWA. Scenerie tworzone są zazwyczaj w pierwszej kolejności na FS9 a w późniejszym czasie powstaną wersje na FSX. Płatne dodatki można nabyć OnLine w znanych wszystkim sklepach z dodatkami np.: Simmarket, FSPilotShop, SimulShop.

Pakiet Polish Airports Vol.1 jaki będziecie mieli okazję wylosować, to zestaw wysokiej jakości scenerii trzech polskich lotnisk: EPRZ Rzeszów Jasionka, EPKT Katowice Pyrzowice oraz EPGD Gdańsk Rębiechowo. Jest to płatny pakiet, jakkolwiek są dostępne wersje DEMO, w pełni funkcjonalne, gotowe do lotów OnLine oraz sesji Multiplayer. Niestety wersje demo korzystają z tekstur o zaniżonej jakości. Zatem zachęcamy Was do zakupu wersji pełnej, i w tym momencie pasowało by wspomnieć, że polityka sprzedaży dodatków jaką prowadzi D.Design pozwala osobom które zakupią wersję FS9, na zakup wersji FSX z odpowiednim rabatem cenowym.

Jest jedna zła wiadomość dla zainteresowanych recenzjami. Niestety z tego co mi wiadomo, jedyna recenzja pakietu PA Vol.1 jaka się pojawiła w internecie znajduje się w serwisie fslive.de i jak można się domyśleć jest napisana w języku niemieckim.
Być może szczęście uśmiechnie się do Ciebie w losowaniu i będziesz mógł sam napisać recenzję, na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji.