O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Składam kompa

Ostatnia aktualizacja 4 rok temu
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu
Jak w temacie, jak ktoś się zna, to niech rzuci okiem, ja na sprzęcie to się znałem jakieś 7 lat temu... zatrzymałem się na procku 2,0 z jednym rdzeniem.

Procesor: AMD Phenom II X2 545 3,0 Ghz - 349,00
Płyta główna: GigaByte MA770T-UD3P AM3 - 329,00
Grafika: Asus GTS 250 512/256 - 499,00
Dysk: WD 1000GB SATA 64MB - 349,00
Pamięć: Patriot DD3/1333 2*2 GB - 419,00
Obudowa: - 100,00
Zasilacz: 500W - 169,00
-------------------------------------------------------------------
RAZEM - 2214,00


Co wy na ten zestawik?
Do FS9 wystarczy, do FSX to nawet nie ma co składać... jak się pojawią wymagające dodatki, to i tak komp nie da rady płynnie tego obsłużyć :P

Mój komp znów się zrestartował po wylądowaniu przed BLOC ON. Lot nie zaliczony, poleciałem offline drugi raz, ale wiadomo jak to jest, drugi raz już tak idealnie nie wychodzi, ani lot ani lądowanie :@
...więc mam ciśnienie, jeżeli chcę sobie fajnie polatać.
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
Edytowany przez Willy dnia 12-02-2010 19:24, 14 rok temu
D
danielUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu
Ja tylko odnośnie tej grafiki. Kupiłem GTS 1GB/256 z twin techa za 400 złotych. Nie chodzi o to że lepszy tylko że moim zdaniem za wysoka cena e sklepie w którym chcesz kupić.
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu
Możliwe, porównywałem ceny z komputronikiem. Nie wyszło wiele taniej, może z 50 zł taniej...
Chciałem też w cenie zmieścić system... ale się nie dało, wyszło ponad budżet :@
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
NokerNokerSuper administrator
Opublikował(a) 14 rok temu
Arest.pl polecam - to co napisałeś kilka złotych powyżej 2000

Grafę taką kupiłem /DarkKnight/ , owszem wydajna jest, ale ciut głośnawa.
Edytowany przez Noker dnia 14-02-2010 20:16, 14 rok temu
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu

Cytat

Noker napisał/a:
(...)Grafę taką kupiłem /DarkKnight/ , owszem wydajna jest, ale ciut głośnawa.

Karta Aussa, więc wentylatorki mogą byc inne. Sprzedawca mówił, że to jest najcichsza z mocnych kart... pytanie tylko na ile mu wierzyć.
Zerknę do tego sklepu co podałem. Na komputroniku jak złożyłem ten zestaw, to wyszedł taniej może ze 30 zł. Po prostu, jedne elementy tańsze, inne droższe i cenna się równoważy.
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu

Cytat

Noker napisał/a:
Arest.pl polecam - to co napisałeś kilka złotych powyżej 2000


A mi wyszło prawie 300 taniej, czyli poniżej 2000 zł.
Tylko, że wolałbym kupić w sklepie "namacalnym," a nie przez internet. Pomyślę jeszcze, ale nie za długo, bo obecny komp to już mnie do szału czasami doprowadza...
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
NokerNokerSuper administrator
Opublikował(a) 14 rok temu
Jeśli chodzi o Arest.pl to złozyłem u nich już kilka kompów, korzystałem także z prawa reklamacji, nie masz się czego obawiać.
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu
Właśnie miałem iść spać, jak zachciało mię sprawdzić po ile stoi taka jedna grafika na allegro i przy okazji natknełem się na to: http://www.allegro.pl/item920096150_a...w_atx.html
Jak dla mnie to bomba. Karta Graficzna ATI Radeon HD 5750 jest dużo wydajniejsza niż GF GTS 250, ATI jest na DDR5, zużywa około 85w mocy, a GTS prawie 160w i jest na DDR3... chyba po raz pierwszy będę miał inną kartę niż GF
Tylko muszę do nich napisać, czy by mi dysku nie wymienili na 1TB i żeby dokładnie pamięć opisali.
...lecę jeszcze pogrzebać.
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu
Miał być procek AMD Phenom II X2 545 3,0 Ghz a będzie AMD Phenom II X4 565 3,4 Ghz :)
Miała być karta NVidia GTS 250 512/256 a będzie ATI HD 5770 1GB/128 :)
Troszkę przekroczył budżet, ale da się z tym żyć. Czekam na dostawę. FSX to powinien frunąć na nim bez problemów ...goły, bo z dodatkami to już pewnie nie będzie tak wesoło.
http://www.allegro.pl/item925113782_x..._nzxt.html
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
B
blublubNowicjusz
Opublikował(a) 14 rok temu
Mam pytanko odnośnie grafiki. Co lepsze? 1 super wypaśna karta (jaka?) czy też dwie słabsze (jakie?) spięte w crossfire lub sli? Oczywiście pod kątem FSa. Wyobraźmy sobie hipotetycznie (niestety), że kwota przeznaczona tylko na grafikę to od 1 do 2,5k pln.
Pozdrawiam.
Irek
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu
Jeżeli chodzi o FSa, to kolejność jest taka:
1. procek
2. procek
3. procek
4. karta
:D
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
A
aszczupalSuper administrator
Opublikował(a) 14 rok temu
Jeżeli myślisz o FS'e rodem z MS :) to oczywiście procek, pamięci, dysk.... i dopiero karta..
Ale ostatnio coś za mną chodzi X-PLANE , a tam to już nie jest takie oczywiste... , karta ma również znaczenie.
pozdrawiam
Adam
www.fsairlines.net/signatures/17438.png
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu
Znalazłem bardzo ciekawy post na ten temat http://www.aztec.pl/forum/viewtopic.p...php?t=5916
PS: A ja swego kompa jeszcze nie mam :@
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 14 rok temu
No to już mam, przed chwilą odebrałem. Podobno podczas sortowania im upadł i cofnęli go. Wysłali mi nowy a tamten oddali do serwisu w celu sprawdzenia, stad te opóźnienie....
...albo wymienili tylko obudowę i karton, a bebechy te same, tego nikt się już nie dowie.
Wieczorem zabieram się za instalację. :)
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 11 rok temu
Komputer działa do dziś.... ale...
...niespodzianka.
Wczoraj odebrałem list z Urzędu Kontroli Skarbowej z ...Częstochowy.
Zastanawiałem się o co chodzi...
Oczywiście sprawa chodzi o zakupiony komputer.
imageshack.us/a/img708/9205/obraz44.jpg


Gość chyba coś namieszał i teraz mnie w to wciągają :|
Oby mi tego kompa nie drapnęli jako dowód rzeczowy.
Fakturę mam, gwarancje też, oraz wyciąg. Ale zastanawiam się, czy im to dać. Może powiedzieć, że sprzedałem, albo że się spalił i już go nie ma :kuku:
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
A
aszczupalSuper administrator
Opublikował(a) 11 rok temu
Jasny gwint.. ciekawa sytuacja...
A kupowałeś "w sklepie" , czy przez Internet. ?
Jaką miałeś gwarancję, bo jak kupowałeś jako osoba fizyczna ( na paragon) to dzień po dacie ukończenie gwaracji mogłeś paragon wyrzucić..
ale nie znam się na przepisach..., zresztą paragon mógł "zniknąć..." :) , jak był na papierze termicznym..
W każdym razie musisz odpowiedzieć...
..Cekawym o co chodzi... pochwal się jak czegoś się dowiesz ?
pozdrawiam
Adam
www.fsairlines.net/signatures/17438.png
NokerNokerSuper administrator
Opublikował(a) 11 rok temu
chodzi pewnie o kase, gościu sprzedawał jakieś kompy za gramanice i może odzyskiwał jakieś Vaty czy inne datki z tej okazji
Pozdrawiam
Rafał
PLC092
--------------
www.fsairlines.net/signatures/11728.png
WillyWillyUżytkownik
Opublikował(a) 11 rok temu
Pewnie Noker jesteś blisko prawdy. Kręcił coś z VAT'em albo innymi podatkami.

Kupowałem na Allegro.
Komp był przysłany z UK. Gwarancje mam, i ten śmieszny rachunek z UK. Ni to paragon, ni to faktura... prędzej to wygląda na dyspozycje wydania towaru z magazynu.
Jest na niej kwota w funtach, opłata za transport i na dole przeliczona kwota w naszych PLN'ach.
Ale nie ma nić na temat jakiegokolwiek podatku.
Nie bardzo mi się chce im dawać wyciągu z konta.... bo niby po co? ...jeszcze się czegoś dopatrzą, sam nie wiem czego.
www.fsairlines.net/signatures/29764.png
J
JarekWeteran
Opublikował(a) 11 rok temu
Jedno mnie ciekawi, kto ma zaplacic za poswiadczenie zgodnosci z oryginalem :)
M
mrozigorAdministrator
Opublikował(a) 11 rok temu
Ja tam bym podesłał to co trzeba, bo nasze państwo i tak Cię dopadnie :P Poza tym skąd mogłeś wiedzieć o takich praktykach sprzedawcy?
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
nie możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.