19 Wrzesień 2019 08:25
Poland Cargo VA » Techniczny » FSAirlines.net
FSA-- wiecznie zywy.
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Dzisiejsze posty Szukaj

Drukuj temat

FSA-- wiecznie zywy.
by: Jarek, 09-05-2019 20:11 (#1)

Siemka.

FSA istnieje nadal I ma sie dobrze a nawet sie rozwija. Wprowaszili pewne zmiany. Poza wygladem :

- samoloty stojace I nie uzywane przez 60 dni traca 0.2 % swojej sprawnosci

- samolot nie uzywany przez 24 h placi oplate parkingowa na lotnisku

- wyznaczono kilka lotnisk na swiecie na ktorych mozna przchowywac nieuzywane maszyny po duzo nizszych kosztach

- centra serwise- sa rozne wielkosci ( czynnikiem jest masa maszyny) I obnizaja znacznie cene serwisu

-jakies zmainy dotyczxace cargo ale to dopiero wejdzie, jeszcze nie ma szczegulow.

Ozywiona rozmowa na forum FSA bo nowe zasady daly sie we znaki liniom z duzymi flotami. Na szczescie FSA jest dosc elastyczne I istnieje mozliwosc uniknecia kosztow.

Jesli chodzi o nas to ostatnimi laty jestesmy malo aktywni. W realu taka firma juz by nie istniala Zauwazyliscie pewnie ze mamy cos takiego jak mnoznik. Po zakonczeniu lotu system sumuje zyski I starty I mnozy . U nas to razy 25. Mozna to zmnienic. Niektore linie lataja na razy 1 czyli realistycznym. Sa dwa problem. NAsza aktywnosc nie jest realistyczna, I drugi to to ze zmienic mozna tylko w dol. Jesli 25 zamnienimy na np 10 to juz nie bedzie mozliwosci powrotu.
Dlatego mysle ze powinnismy zostac przy 25. Tak przetrwamy finansowo.

Kolejna rzecz jest taka ze na razie w ustawieniach wybralem opcje "bez zlozonych finansow". Ta opcja powoduje ze nie bedziemy kasowani za postoj ( niektore firmy placa 200 K dziennie) , ale ma to tez pewne minusy.

Wybierajac ta opcje nie mozemy budowac centrow serwisowych ( czego nie potrzeba nam przy obecnej aktywnosci), nie mozna zaciagc kredytow (nigdy nie uzywalismy tej opcji,) , nie mozna udzielac kredytow innym VA (tez nie uzywalismy tego) , oraz nie bedzie mozna uzywac nowych opcji cargo (na razie nie znamy szczegulow w tej kwesti).

Zawsze mozna zmienic ustawienia na " zlozone finance" ale by to zrobic musimy byc bardziej aktywni.

Wiecej info w temacie zmian na FSA znajdziecie na ich forum.
Jarek
PLC069
Użytkownik

Data rejestracji: 12.02.09

Poziom ostrzeżeń 0

RE: FSA-- wiecznie zywy.
by: aszczupal, 11-05-2019 22:31 (#2)

Hejka
I bardzo dobrze.
Niech tak zostanie...
może jeszcze polatamy Smile

pozdrawiam
Adam
www.fsairlines.net/signatures/17438.png
aszczupal
PLC095
Użytkownik

Data rejestracji: 16.03.09
Miejscowość: Zabrze

Poziom ostrzeżeń 0

by: Noker, 1 tydzień temu 11:53 (#3)

Jarek, o jakich zmianach w Cargo mówisz?

Wydaje mi się, że od początku sierpnia pojawiła się taka opcja Packages, polega to na tym, ze w zamian zwykłego Cargo dokładasz owe Packages, które są lepiej płatne, niektóre są z Priorytetem, ale różnie jest z dostępnością tych ładunków.
Jest trochę zabawy z załadowaniem tych paczek na pokład, ale da się to ogarnąć.

www.fsairlines.net/signatures/11728.png
Awatar
Noker
PLC092
Główny administrator

Data rejestracji: 11.02.09
Miejscowość: Puławy City EPDE

by: Jarek, 1 tydzień temu 22:53 (#4)

Tak, chodzi o paczki. Puki co temat jest w stadium prob bo malo destynacji jest dostepnych. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Jarek
PLC069
Użytkownik

Poziom ostrzeżeń 0

by: Noker, 6 dni temu 15:11 (#5)

Na forum Fsairlines pojawił się filmik który sporo wyjaśnia w kwestii Packages.

http://youtube.co...unRxuDs0RE

Edytowane przez Noker 5 dni temu 09:57
Awatar
Noker
PLC092
Główny administrator

by: Jarek, 6 dni temu 02:32 (#6)

Filmik mi nie chce dzialac .
Moglbys opisac swoje doswiadczenia z paczkami?

Zauwazylem ze nadal dostajemy "klasyczne" cargo tyle ze kasa za fracht jest duzo mniejsza. Co sie dzieje z "klasycznym" cargo gdy bierzesz paczki?

Probowalem zabokowac lot do wilna. Wyszlo mi ze mam 20 ton z kawalkiem cargo ( normalnego) do zabrania. Gdy jednak zaczalem dopakowywac paczki wyszlo ze maszyna jest pusta.....? Pokazywalo tylko mase paczek

Edytowane przez Jarek 6 dni temu 02:34
Jarek
PLC069
Użytkownik

Poziom ostrzeżeń 0

by: Noker, 5 dni temu 17:10 (#7)

Jarek napisał/a:
Filmik mi nie chce dzialac .

No rzeczywiście, obejrzałem na YT i tu wstawiłem, ale coś pewnie się na forum skopało Angry, potem się temu przyjrzę, a póki co przerobiłem na normalnego linka.
kliknij i oglądaj. Wink

Jarek napisał/a:
Moglbys opisac swoje doswiadczenia z paczkami?

Moje doświadczenia? kurcze zrobiłem dopiero 8 lotów z paczkami, także trudno tu mówić o doświadczeniu, hehe, ale kąbinuje jak mogę, żeby z danego lotu wycisnąć maxa, na pewno lepiej wziąć paczki Priorytetowe niż zwykłe, ba nawet zwykłe Cargo, zdążyłem się przekonać, że nie wszystkie trasy, destynacje mają dostępne tyle paczek, żeby zabrać pełen limit,
Początkowo brałem tylko na daną trasę (w sumie nieświadomie) aż odkryłem że lecąc np EPWR (gdzie było mało paczek) do EPSC; a w następnym kroku EPSC - EPGD mogę na EPWR zabrać paczki do EPGD (to jest to co ci na czacie wspomniałem), no a z tego filmu się dowiedziałęm że na dostawę zwykłych paczek są 4 dni, a na Priority 2 dni,

Jarek napisał/a:
Zauwazylem ze nadal dostajemy "klasyczne" cargo tyle ze kasa za fracht jest duzo mniejsza. Co sie dzieje z "klasycznym" cargo gdy bierzesz paczki?

Tak jest, wydaje mi się że kwoty za fracht pomniejszyli, bo inne współczynniki są te same, ciężko to ocenić, ale przeglądałem, porównywałem loty na tej samej trasie stare i obecne, to tylko współczynnik CargoIncome się zmniejszył.
No cóż, w Herku pewnie jak i w Dashu, ładownia nie jest z gumy, jak weźmiesz Paczki to załadujesz mniej Cargo, ale zazwyczaj się opłaca.

Jarek napisał/a:
Probowalem zabokowac lot do wilna. Wyszlo mi ze mam 20 ton z kawalkiem cargo ( normalnego) do zabrania. Gdy jednak zaczalem dopakowywac paczki wyszlo ze maszyna jest pusta.....? Pokazywalo tylko mase paczek

Wydaje mi się że jest OK, Po zabookowaniu pokazuje ci pełną ładowność Cargo i szacowany zysk z tego, ale pamiętaj, że przecież tak naprawdę Cargo ładujesz dopiero przed lotem po uruchomieniu FSAClient'a, zatankowaniu itd, ja czasem urywam coś z Cargo, bo muszę więcej paliwa nalać.

Może to jeszcze się trochę rozbuduje, możnaby na FSA forum temat prześledzić i dodać soje uwagi, jest trochę ciekawiej, masz większy wpływ na zawartość ładowni, jest ciut bardziej realistyczne, bo teraz Jumbo możesz zabrać paczki do naszego Huba w Afryce, i je lokalnie dostarczyć C130 i B146 (o ile ich nie rozkradli) Dubbio

Awatar
Noker
PLC092
Główny administrator

Opcje
Przeskocz do forum:
Forum powered by fusionBoard
Linki do tego tematu
Wygenerowano w sekund: 0.02 16,321,400 Unikalnych wizyt